Přihlásit se
     
O projektu Karabach.cz

Vítejte na stránce věnované dějinám konfliktu mezi Ázerbájdžánci a Armény, který již přes sto let probíhá v regionu jižního Kavkazu. Najdete zde informace o dějinách regionu, historických událostech, informace o lidech, kteří žili a žijí v tomto regionu.

Karabach.cz vám představí pravidelně obnovovaný digitální archív pouze ověřených dokumentů ze státních (ruských a ázerbájdžánských) archívů, sbírky historických (nekreslených ve Photoshopu) map, současné a staré fotografie ze státních a osobních archivů, video záznamy, zprávy mezinárodních neziskovek a vědecké práce.

Cílem našeho projektu je zpřístupnění veškerých informací pro vědeckou i laickou veřejnost v českém jazyce, aby byly dostupné i lidem, kteří neovládají ruštinu nebo ázerbájdžánštinu.

Projekt Karabach.cz je však neziskový a tak se i přes naši snahu může stát, že informace v archivu mohou být neúplné, nebo ne zcela správně přeložené do češtiny. Budeme Vám tedy velmi vděční, když nám budete posílat dodatečné informace či opravy na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

S pozdravem,

Eldar Valiyev

Koordinátor projektu Karabach.cz


 

Našli jsme novou mapu

Russia_at_the_Caucasus_1847_mn
mugamradio

Archiv dokumentů

documents

 

Přiběh města Agdam

before_after

Město Agdam před a po okupaci Armeni

buta

Video: Sítě

cobweb

Kratký film o životě karabašských uprchliků v Baku

RocketTheme Joomla Templates